מאמרים

חזרה לכל המאמרים

עמדי על זכויותייך! כך תדעי האם מגיע לך החזר מס לאחר לידה

ילדת בשנה האחרונה? שיהיה במזל. רגע לפני שאת חוזרת לשוק העבודה, כנראה שמגיע לך כסף בחזרה מהמדינה

הידעתן? אחוז לא מובטל מהעובדות השכירות במשק כלל אינן מודעות לזכויותיהן, על אחת כמה וכמה נשים אשר חוזרות למעגל העבודה לאחר חופשת הלידה. יש הטוענים כי מדובר בחוסר הבנה בסיסי בחוק או אפילו בעצלות מצד נשים אלו שאינן עושות דיו על מנת לקבל את המגיע להן. מה שבטוח, בסופו של יום כספים רבים אשר מיועדים להגיע לנשים שזה מכבר ילדו, נותרים בקופת המדינה, וזאת מפאת העובדה שפשוט אין להם דורש.

עוד בטרם תגלו האם אתן זכאיות לקבל כסף מתוקף החזרי מס מהמדינה, כדאי להכיר ראשית את החוק במדינת ישראל, על פיו אישה יולדת זכאית לחופשת לידה של 26-14 שבועות לפי הביטוח הלאומי. דמי לידה על חשבון תקופה זו נועדו לפצות את האישה על אובדן הכנסה בתקופת החופשה. קיימת אפשרות גם להאריך את החופשה לפרק זמן של עד לשנה, רק שבמקרה כזה תקופת ההארכה תהיה ללא תשלום ממקום העבודה או מביטוח לאומי, ולא תתאפשר זכאות לצבירת ותק לזכויות סוציאליות.

בפועל, הסיבה שאישה עשויה בגינה לקבל כסף מהמדינה, נובעת מחישוב השכר שביצע לה המעסיק לפני חופשת הלידה. מפאת העובדה שחישוב זה נעשה על בסיס שנתי, שכן המעסיק "ציפה" שתעבוד שנה שלמה (בעוד בפועל האישה לא מימשה ציפייה זו) נוצר מצב לפיו אותה אישה שילמה יותר ממס ממה שהייתה צריכה. על כן, במרבית המקרים מסתבר כי נשים שחוזרות לשוק העבודה לאחר הלידה, זכאיות להחזרי מס על פי חוק.

המוסד להחזרי מס, גוף מקצועי המאגד את מיטב המומחים, לרבות רואי חשבון ויועצי מס, הרים את הכפפה בשנים האחרונות והצליח להחזיר לנשים רבות כספים משמעותיים במסגרת החזרי המס, וכאמור על פי חוק.

רוצה גם את לקבל את מה שמגיע לך? פני אלינו באתר או בטלפון 077-6049661. אנחנו כאן בשבילך!

אנחנו הופכים את החזר המס להליך קל ומהיר שבסיומו אתם מקבלים כסף ללא מאמץ! כדי לוודא שתקבלו חזרה את כל הסכום שמגיע לכם ולא רק חלק ממנו, תנו למומחי המס המקצועיים שלנו לעשות את העבודה עבורכם ולחסוך לכם זמן יקר למעבר לבדיקה
שיחה קצרה תבטיח שתקבלו את כל הכסף שמגיע לכם, עד השקל האחרון! השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם:

    תודה, ההודעה שלך כבר בדרך אלינו.
    נחזור אליך בהקדם האפשרי

    לבדיקת זכאות