מאמרים

חזרה לכל המאמרים

הופכים את האתגר למזומן

מדינת ישראל מציעה החזרי מס להורים לילדים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים. כיצד ניתן לממש את ההטבה? הפרטים בכתבה שלפניכם

הורות לילדים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים טומנת בחובה אתגר ארוך ומתמשך. בחלק ניכר מן המקרים עובדה זו מעלה משמעותית את ההוצאה הפיננסית של המשפחה, הנדרשת להוסיף לתחשיב הכלכלי הוצאות בגין טיפולים, ציוד רפואי, הוראה מיוחדת ואף מטפלים אישיים הדורשים השגחה לאורך מרבית שעות היממה.

עם כל הקושי שבדבר, כדאי לדעת כי המדינה מנסה להקל על הנטל המשפחתי ותורמת את חלקה בצורת הטבות מס עבור הורים לילדים בעלי מוגבלויות.

כיצד זה עובד? על פי סעיף 45 לפקודת מס הכנסה, הורה שילדו (או ילדו של בן/בת זוגו מנישואין) נטול יכולת, זכאי לקבל שתי נקודות זיכוי שנתיות ממס הכנסה, שהן בפועל 5235 שקלים בשנה. עם זאת, חשוב לדעת כי ניתן לקבל את שווי ההטבה רק עבור 6 שנים רטרואקטיבית.

הזכאות ניתנת לילדים על הרצף המאובחנים בין היתר בעיוורון, מוגבלות שכלית התפתחותית, שיתוק באחת הגפיים, זכאות לגמלת ילד נכה, יחד עם סיבות נוספות, לא עלינו, אשר בגינן ילדים אלו זקוקים לטיפול רפואי ולסיוע שוטף מצד גורמים מקצועיים.

על מנת לממש את הזכאות, בין אם הינכם שכירים או עצמאים, יש להגיש בקשה מסודרת לרשויות המס, באמצעות מילוי טפסים ייעודיים, בהם תידרשו לפרט אודות המגבלה של ילדיכם וכן לדווח על ההכנסה השוטפת של התא המשפחתי שלכם.

המוסד להחזרי מס, גוף מקצועי המאגד את מיטב המומחים, לרבות רואי חשבון ויועצי מס, סייע עד היום למשפחות רבות לזכות בהטבות כספיות במקרים של ילדים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים. זה הזמן לדאוג לזכויות שלכם ולדרוש את שמגיע לכם על פי חוק.  

פנו אלינו באתר או בטלפון 077-6049661. אנחנו מבטיחים לפעול במקצועיות ובמהירות האפשרית על מנת לסייע לכם להפוך את האתגר למזומן!

אנחנו הופכים את החזר המס להליך קל ומהיר שבסיומו אתם מקבלים כסף ללא מאמץ! כדי לוודא שתקבלו חזרה את כל הסכום שמגיע לכם ולא רק חלק ממנו, תנו למומחי המס המקצועיים שלנו לעשות את העבודה עבורכם ולחסוך לכם זמן יקר למעבר לבדיקה
שיחה קצרה תבטיח שתקבלו את כל הכסף שמגיע לכם, עד השקל האחרון! השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם:

    תודה, ההודעה שלך כבר בדרך אלינו.
    נחזור אליך בהקדם האפשרי

    לבדיקת זכאות