מי זכאי לקבל

החזרי מס לשכירים – מי מקבל אותם?

כולנו שמחים לגלות שמגיע לנו סכום כסף לא קטן, ואנחנו עוד יותר שמחים כשהוא נכנס לחשבון הבנק שלנו בלי יותר מדי מאמץ. הבעיה היא שעובדים שכירים רבים זכאים לקבל גם הם סכומים נאים למדי אבל הם פשוט לא מודעים לכך. החזרי מס לשכירים הם הזדמנות חשובה מאוד לכל עובד בישראל, ויכול מאוד להיות שגם אתם זכאים לקבלת החזר כזה. כדי לגלות אם יש לכם סיכוי כזה או לא, הנה כמה מצבים שבהם החזרי מס לשכירים יכולים להיות רלוונטיים במיוחד, וגם תשובה לשאלה שבטח מעסיקה אתכם יותר מכל – איך בכלל מקבלים את הכסף שמגיע לכם, והאם יש דרך פשוטה ויעילה לעשות את זה?

שינויים בשכר העבודה

יש שני מצבים עיקריים שבהם החזרי מס לשכירים יכולים להיות רלוונטיים לכם, גם אם אין לכם הטבות מס או נקודות זיכוי כלשהן (וגם בנושא הזה ניגע עוד מעט). באופן כללי החזרי מס לשכירים מוענקים למי ששילם מס גבוה יותר מהדרוש לאורך השנה, וכדי לדעת אם שילמתם יותר מדי תצטרכו לחשב את ההכנסה השנתית הממוצעת ואת המס הנכון בהתאם למדרגה הרלוונטית. מחשבון החזרי המס יעזור לכם לדעת באיזה סכום מדובר, אבל עוד לפני שתזינו מספרים ותתחילו לחשב, בדקו: אם החלפתם השנה מקום עבודה, האם השכר שלכם עלה? האם הייתה לכם תקופת אבטלה בין מקום עבודה אחד לאחר? לחלופין, גם מי שלא החליף מקום עבודה אבל תנאי השכר שלו השתנו (בגלל קידום או העלאה), ייתכן ששילם קצת יותר מס מהדרוש.

נקודות זיכוי או הטבות

תושבי אזורים שונים בישראלים עשויים להיות זכאים לקבלת החזרי מס לשכירים. אחת הדוגמאות הבולטות היא, כמובן, תושבי הפריפריה. מאחר והמדינה מעודדת את האזרחים בישראל לגור בפריפריה ולחזק אותה, היא מעניקה תמריצים למי שעושה את זה – בדמות הטבות מס. אם מעולם לא שיניתם את הכתובת שלכם אצל המעסיק, בהחלט ייתכן שאתם זכאים לקבלת החזרי מס לשכירים. גם מי שמשלם מזונות, אימהות חד הוריות וגם הורים, באופן כללי. הבעיה היא שעובדים רבים מעולם לא דיווחו על מצבם המשפחתי או אזור המגורים שלהם פשוט משום שלא ידעו על נקודות הזיכוי המגיעות להם. בנוסף עשויות להתבצע טעויות אנוש, ואם דיווחתם אבל לא קיבלתם את נקודות הזיכוי מעולם, זה הזמן לבדוק את זכאותכם לקבלת החזרי מס לשכירים.

איך מקבלים החזרי מס לשכירים?

אם אתם מצפים שמישהו במשרדי מס הכנסה יתקשר לספר לכם בהתרגשות על זכאותכם להחזר מס, זה לא באמת עומד לקרות. כדי לקבל את הכסף שמגיע לכם אתם יכולים לפעול באחת משתי דרכים. הדרך הראשונה היא הדרך המסורבלת יותר. החזרי מס לשכירים יוענקו לעובדים שמגישים את כל הניירת, ויש ממנה לא מעט. ברשימת המסמכים מנים טפסי 106, אישורים של ביטוח לאומי, אישורים רפואיים ואפילו דוחות שנתיים מפעילות קרנות הפנסיה והגמל שלכם. אם חלק מהסעיפים הללו (או כולם) נשמעים לכם כמו סינית, הדרך השנייה יכולה להיות קצת יעילה. ליווי מקצועי של רואה חשבון או יועץ מס יחסוך לכם לא מעט זמן ודי הרבה אנרגיות. אם מחשבון החזרי המס באתר יגלה שמגיע לכם סכום כלשהו בחזרה.
אנחנו הופכים את החזר המס להליך קל ומהיר שבסיומו אתם מקבלים כסף ללא מאמץ! כדי לוודא שתקבלו חזרה את כל הסכום שמגיע לכם ולא רק חלק ממנו, תנו למומחי המס המקצועיים שלנו לעשות את העבודה עבורכם ולחסוך לכם זמן יקר למעבר לבדיקה
שיחה קצרה תבטיח שתקבלו את כל הכסף שמגיע לכם, עד השקל האחרון! השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם:

    תודה, ההודעה שלך כבר בדרך אלינו.
    נחזור אליך בהקדם האפשרי

    לבדיקת זכאות